"Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Игілік ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательное школа села Игилик отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области"

СоцСети

     

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

"Модельдерді сипаттау әдістері. Модельдердің қасиеттер" ашық сабақ ҚМЖ

03.06.2017

7 - сынып

Сабақтың тақырыбы: Модельдерді сипаттау әдістері. Модельдердің

қасиеттері.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылар   материалдық, ақпараттық модель түрлерімен

танысады.

Дамытушылық: ақпараттық модельдер түрлерін ажырата біледі.

Тәрбиелік: ұйымшылдыққа, шынайлыққа, бір – бірінің еңбегін

бағалауға тәрбиеленеді.

Түрі: жаңа сабақ

Әдіс - тәсілі:  білім шары, пазл,есіңде

ма, диалогтік оқыту, модельдеу сыры,логикалық есеп, бағалау парағы.

Пәнаралық байланыс:

география,

математика, биология

Көрнекілігі: интербелсенді тақта, тұсаукесер,ноудбук, үлестірме

қағаздары, бағалау  парағы.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1.     

Сәлемдесу,

түгендеу.

2. Оқушылардың құрал - жабдығын тексеру.

3. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу.

II.Білу:  Үй тапсырмасын тексеру

Шаттық шеңбері.

«Білім шары» ойыны.

 «Сұрақ-жауап»

әдісі арқылы өткен сабақта алған білімдерін еске түсіруге бағытталады.

 

 

ІІІ. Қызығушылығын ояту.Пазл әдісі.

 

                                                                                          

                                                

         

 

               Модель                                  Сөздер арасындағы

байланыс сұлбасы

 «Есіңде

ма...» - 6 сыпыптан оқыған тақырыпты еске түсіреміз.

 Модель дегеніміз – нақты обьектіні, процесті

немесе құбылысты ықшам әрі шағын түрде бейнелеп көрсету.

Модельдеу – объектілерді, процестерді немесе құбылыстарды зерттеу

мақсатында олардың модельдерін (макеттерін) құру. Тақырыбын айту. Мақсатын айтуға жетелеу.

 

III. Түсіну. Мағынаны

тану :

Оқулық бойынша топтық жұмыс. 90-92 бет   

"Дана үкілер"

техникасы бойынша түсіндіру.

І топ.

1. Мәтінмен жұмыс істеудің негіздері - мәтіннен

негізгі (жаңа) ұғымдарды тауып, оларға анықтама беру

2. Маңызды өмірлік даналық (мәтіннің негізгі ойын

бір - екі сөйлеммен білдіріңіз)

3. Үлгі боларлық қорытынды (оқыған мәтіннен

келешекте қажет болатын маңызды қорытынды)

 

ІІ топ

1. Таныс және таныс емес ( мәтіннен сізге алдын

ала таныс болған және сізге мүлдем таныс емес ақпаратты табыңыз)

2.Иллюстрациялық бейнелеу (мәтіннің негізгі ойын сурет, сызба арқлы бейнелеп көрсету)

3. Үлгі боларлық қорытынды (оқыған мәтіннен

келешекте қажет болатын маңызды қорытынды).

 

 

Дискриптор 2

Бағалау

 

 

критерийлер

 

дескриптор

 

Ұпай

Жиынтық баға

Білім көлемін зерделеу

 

Сұрақтарға толық

жауап берді

3

 

Сұрақтарға

жартылай жауап берді

2

Сұрақтарға мұлдем

жауап бермеді

0

Тақырыптың басты

идеясын табу.

 

Іс-тәжірибе жасау

дағдысын қалыптастыру.

Тапсырманы толық

орындады

3

Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай

алмады

0

 

ІҮ. Сергіту жаттығуы *СӨЗЖҰМБАҚ*

"Бірлік, бекінген, күш, төртгүл,

әбестік, қалтырау, жетіген, сегізаяқ, тоғызқұмалақ,

қонақ, қырықтық, келу, желтоқсан, жүзім, жымыңдаған"

Сұрақ: Бұл сөздерді

қандай жәйт біріктіреді?

V. Практикалық жұмыс : “М о д е л ь д е р  с ы р ы”

Шарты: 1. Модельдерді

пәндік салаға топтау. Слайд 3

 

 

 

 

 

 

 

 

Шарты: 2. Берілген модельдерді материалдық және  

ақпараттық бағытқа топтаңыздар. Слайд 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(берілген тапсырмаларды

орындау арқылы өз білімдеріне анализ жасайды)

 

Дискриптор 3

Бағалау

 

критерийлер

 

дескриптор

 

Ұпай

Жиынтық баға

 

Тақырып қай

деңгейде меңгерілгенін зерделеу.

2 тапсырма толық орындалды.

3

 

 

2 тапсырма толық орындалмады.

2

 

2 тапсырма да орындалмады.

0

 

 

 

 

 

 VІ. Ой

толғаныс: 

1. Модель 

құру.

І топ                                             ІІ топ  

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ: Рефлексия: “Білім ағашы” .

ҮІІ. Қорытынды (бағалау):  

Оқушылар еңбегін бағалау: Жалпы бағалау парағы бойынша шығарылады.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:  &17 оқу.

1. EXPO-2017

қалашығының графикалық  (фигуралармен) моделін

құру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 542


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст